Моторні мастила: опис та властивості

Моторное маслоБільшість автомобілістів замислюються над питанням як не нашкодити двигуну та забезпечити його роботу на довгий час.  Найпоширенішою відповіддю на дане питання є завчасна заміна мастила. Наразі на ринку автомобільних мастил представлена велика кількість різних видів мастил, що навіть досвідчені водії не можуть визначитися з вибором. Адже від прийнятого рішення на користь, того чи іншого мастила залежить довговічність двигуна.

Головною задачею моторного мастила є зниження тертя дотичних елементів. Це у свою чергу запобігає швидкому зносу елементів двигуна, включаючи антикорозійний захист, та дає можливість підтримувати його постійну температуру. Сучасні мастила повинні відповідати стандартам якості та безпеці їх використання.

В’язкість є головною властивістю моторного мастила. Кожен двигун у своєму складі має свої  особливості, такі як: пружність поршневих кілець, область розбризкування мастила, наявність гідро компенсаторів, висота підйому клапанів та інше. Тому все попередньо перераховане вливає на вибір мастила залежно від діапазону в’язкості, що має підходити під конкретний двигун. Діапазон в’язкості нормується, залежно від робочої температури двигуна, проте це залежить від клімату та умов навколишнього середовища. Адже є випадки, коли вибір мастила залежить саме від в’язкості при температурі навколишнього середовища.

Запуск двигуна залежить і від температури спалаху. Від цього залежить наскільки швидко мастило випаровується. Тому кращими є мастила стійкими до високих температур (вище 225 °С) робочого процесу двигуна. Не менш важливими є стійкість мастил до застигання, коли досягнувши температурної відмітки застигання, мастило твердіє та втрачає властивості текучості.

Наступна властивість моторних мастил – лужне число. При роботі двигуна, виробляються кислоти, що відкладаються на його елементах та й подальшому можуть призвести до корозії та повної відмови двигуна. Для моторних двигунів діапазон лужних чисел складає 8-9 одиниць, для дизельних двигунів – 11-14. Однак даний діапазон може варіюватись та в процесі експлуатації має тенденцію до зниження. Тому важливим є постійний моніторинг рівня мастила двигуна.

Кислотне число є не менш важливою властивістю. Воно показує скільки мастило містить продуктів окиснення. Тому чим менше число, тим краще.

Усі наведені властивості мають бути враховані при виборі мастила водієм. Тому перейшовши на сайт ви зможете знайти великий вибір моторних мастил для різних типів двигунів, відповідно до усіх стандартів якості та безпеки.

Новостной портал

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

19 − nine =

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand: